ZHONG YUAN QI GONG

 

Terapeutické metody Zhong Yuan Qi Gong / Čung jüan čchi kung jsou postaveny na základech Tradiční čínské medicíny, která popisuje mimo jiné i rozložení energie - qi / čchi  v těle a její vzájomné ovlivňování prostřednictvím meridiánu - energetických kanálů neboli drah.

Člověk je považován za zdravého tehdy, když jsou jeho meridány průchozí a energie - qi / čchi je v tělě v dynamické rovnováze v závislosti od denních a ročních cyklů. Průchodnost meridiánů nám zabezpečuje výživu vnitřních orgánů a jejich zdraví. Tím si zaručujeme zároveň i emoční stabilitu a myšlenkovou pohodu. Z pohledu Tradiční čínské medicíny jsou totiž naše emoce důsledkem nerovnováhy energie v našich vnitřních orgánech.

Metody Zhong Yuan Qi Gong / Čung jüan čchi kung jsou mimo jiné zaměřené na zprůchodňování meridiánů ve vnějších i vnitřních částech těla i na odvádění stagnujících energií a doplňování čerstvé energie.

Stagnaci qi / čchi nebo znížení průchodnosti meridánů můžou způsobit tyto faktory: nevhdoné držení těla ve stoje i v sedě, dlouhodobá jednostranná zátěž některé části těla - např. denní práce s myší u počítače, dlouhodobá emocionální zátěž, dlouhodobá frustrace či deprese, nevhodné stravovací návyky, ůraz, a jiné.


Cvičení systému Zhong Yuan Qi Gong / Čung jüan čchi kung se může naučit každý a získá tím nástroj pro každodenní zlepšování zdraví svého těla, energie i mysli.


Více informací na:
 

Facebook