JAK ZAČÍT


Rádi by jsme tuto část tvořili v spolupráci s Vámi - jako odpovědi na Vaše nejčastější dotazy. Můžete nám psát na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a my Vám co nejdříve odpovíme. Reakce na Vaše dotazy budeme postupně ve formě obecných otázek a širších souvislostí doplňovat zde na stránky. Na začátek jsme pro Vás připravili krátke shrnutí doporučených kroků:


A. Po přečtení


Na stránkách se nachází množství informací o aktivitách, které Vás mohou inspirovat k tomu, že vyzkoušíte sami na sobě jejich praktický účinek. Dříve, než se k takovému kroku odhodláte, zvažte pečlivě svůj aktuální zdravotní stav. Když si nejste zcela jisti, jakého původu jsou Vámi prožívané příznaky, jako kupříkladu časté bolesti hlavy, časté nachlazení, a jiné, doporučujeme návštevu lékaře nebo terapeuta. S odborníkem máte možnost konzultovat Vaše příznaky i s ohledem na okolnosti, které můžou být pro Vás zcela nesouvisející, ale při tom podstatné pro výběr vhodného postupu terapie.

 

B. Chci se sebou něco dělat - kde začít?


Předpokladem k tomu, aby jste mohli se sebou začít “něco dělat,” je poznání svého aktuálního stavu a výběr přiměřeného postupu. Příklad: když si chcete zlepšit kondici, nebo se k ní vrátit, ale máte za sebou období spánkového deficitu a vyčerpání, ani při nejlepší vůli se Vám to tréninkem nepovede a jste náchylnější ke zranění. To ale neznamená, že se nedá dělat nic. Dobrý spánek, vhodně kombinovaná potrava, zeleninové nebo ovocné šťávy, očista nosu a tlustého střeva, uvolňující cvičení - třeba strečink, joga, a cvičení na nabíraní energie jako je třeba Zhong Yuan Qi Gong - to všechno Vám pomůže zregenerovat organismus a připravit se na dosažení svého záměru. Jestli si nejste výběrem přiměřených postupů jisti, neváheje kontaktovat terapeuta a společně vyberete na Váš aktuální stav ty nejvhodnejší metody.

 

C. Jak dlouho bude trvat, než na sobě “něco uvidím”? 

 

V našem světě pod dojmem různych filmů jsme zvyklí na velké a okamžité efekty. Naše tělo však funguje jako velice složitý přístroj a každá změna se na něm nebo v něm projevuje v čase, jak pozitivní, tak negativní. I té modřine chvíli trvá, než se “vybarví” a pak ji ješte trvá dalších pár dní, než se vstřebá. My jsme však netrpělivý - když už máme připojení na internet a přístup k informacím téměř všude, chtěli by jsme, aby tak reagovalo i naše tělo - okamžitě. Jenže - za několik stovek, i tisíc let, jsme jaksi stále “ve stejné verzi”, řečeno počítačovou terminologií :) Proto i projev změn v našem organismu je pomalý a nenápadný - vždyť se svým tělěm žijeme každý den. Změny se projevují jak v psychice - stabilnější emoce, ústup chronické únavy, jasnější myšlení, tak i ve vnějších projevech těla - lepší barva a stav pleti a pokožky celkově, delší výdrž v chůzi nebo běhu, zmírňování příznaků chronických nemocí a jiné.  A abychom přeci jenom uvedli nějaké číslo - když chceme změnit některý svůj nevhodný návyk, potřebujeme na to nejméně 90 až 108 dnů denního praktikování návyku nového. Proto proces změny provází nejen potřebná trpělivost, ale i vytrvalost.

 

D. Po pár týdnech se už necítím tak “svěže a živě” jako na začátku - co nedělám dobře?


Ve většině případů dochází postupně k regeneraci těla a to, co jsme potřebovali při startu a dobře nám posloužilo, je za potřebí upravit nebo vyměnit. Můžeme vyměnit šťávu za jinou - čerstvou sezonní, nebo přidat nové cviky do sestavy. Když si nejste jisti dalším postupem, obraťte se na terapeuta a společně zvolíte nejvhodnější postup dle Vaší aktuální situace.

 

Otázek a zkušeností máte jistě spousty, budeme rádi, když se o ně s námi podělíte. I doporučení k postupům při práci na sobě je přehršle. Na závěr bychom rádi jedno přidali: méně je někdy více.


Facebook