CVIČENÍ

 

Mnoho z nás má s pojmem cvičení spojenou zkušenost ze školního tělocviku, kde jsme dosahovali výkony a v některých případech jsme se snažili vtěsnat do tabulek s časem, ať máme lepší známku. Není to však jediný způsob cvičení.

Pro naše tělo je důležité střídání zatěže a relaxu. Tak, jak je pro plíce důležité se “rozpumpovat” např. pri běhu, a tím nemyslím jenom dobíhání na MHD, tak je pro naše svaly a šlachy důležitý relax a strečink po jednostranné zátěži, zejména sedavém a stresujícím zaměstnání.

Většina z nás má představu, že po osmi hodinách v uzavřené kanceláři nemůže pro sebe udělat nic lepšícho, než si zajít na hodinu do uzavřené posilovny a pořádně to své tělo nadupat. Z pohledu Tradiční čínské medicíny to však není úplně to pravé ořechové. Když celý den zatěžujeme stresem a nevhodným sezením srdce a cirkulaci krve a zvyšujeme si díky permanentní nasranosti krvní tlak, tak je úplně nepochopitelné, proč ještě jdeme zvyšovat zátěž srdcově-cévního systému do vydejchaného nebo klimatizovaného prostředí.

Pro naše zdraví je vhodné znát a praktikovat různé techniky cvičení, které pokrývají různé potřeby našeho těla. Dále na stránkách najdete přehled několika systémů, jimž se v praxi věnujeme a které i vyučujeme:


* Strečink 

* Jóga 

* Tai Ji Quan 

* Zhong Yuan QiGong 

* Dýchací cvičení 


Facebook